9. December 2021

akad. prof. dr. Jože Trontelj

O poslanstvu šole, o šolanju in vzgoji

197. virtualno srečanje (7. spletno predavanje)

Vabimo vas na 148. predavanje, zadnje v tem letu in že sedmo predavanje po spletu v pisni obliki zaradi omejitev druženja v zadnjih dveh letih epidemije virusa covid-19.

Tokrat nam bo spregovoril akad. prof. dr. Jože Trontelj, zdravnik in raziskovalec na področju nevrofiziologije, ki je posvečal svoje delo tudi medicinski etiki. Kot član in nato predsednik Slovenske akademije znanosti in umetnosti se je ukvarjal tudi z vprašanjem etike in vrednot v današnji družbi. Spominjamo se ga prav na današnji dan, ko nas je pred osmimi leti nenadoma za vedno zapustil na pragu svojega doma. Njegovo plodno življenje in brezštevilna dela ostajajo dragocena zapuščina tako njegovi stroki kot tudi naši celotni družbi.

Dve izmed njih, v obliki predavanj, nam je posredovala njegova soproga Tatjana Trontelj, za kar se ji lepo zahvaljujemo.